SZLACHETNA PACZKA

Drodzy Trenerzy, Zawodnicy , Działacze, Rodzice,
MKS Pogoń – Sokół Lubaczów bierze udział w Szlachetnej Paczce. Poniżej znajduje się opis Rodziny wraz z listą produktów jakie potrzebuje Rodzina
Oto charakterystyka rodziny, której pomagamy:
Pani Emilia (21 l.) wraz z partnerem Piotrem (26 l.) wychowuje dwóch synów: Mateusza (3 l.) i Szymona (1 miesiąc).
Los nie szczędził pani Emilii. Trudna sytuacja rodzinna spowodowała, że wychowywała się w Domu Dziecka. Jeszcze będąc w placówce zaszła w ciążę, a po ukończeniu 18-go r.ż musiała wraz z synkiem wynająć mieszkanie i rozpocząć nowe życie. Wkrótce poznała obecnego partnera i wspólnie zmagają się z biedą.Po odliczeniu kosztów leczenia synka i utrzymania mieszkania na życie pozostaje ok. 250 zł na jednego członka rodziny. Obecna sytuacja pani Emilii jest trudna, bo w domu pojawiło się drugie dziecko. Pan Piotr stale szuka pracy, a rodzina mieszka w wynajętym mieszkaniu. W dodatku starszy syn pani Emilii choruje przewlekle. Jednak, jak podkreśla dzielna młoda kobieta: Chcę, żeby moje dzieci miały lepiej niż ja. Wśród najważniejszych potrzeb młoda mama nieśmiało wymienia wózek z gondolą, bo ten, który ma jest pożyczony. Bardzo ważna jest też dla rodziny odzież i środki czystości."

Najważniejsze potrzeby rodziny:

1. Środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon
Artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane, oliwka, puder, krem przeciw odparzeniom, pampersy rozmiar 3, emolium do ciała

2. Odzież:
Mateusz: zimowa kurtka rozmiar 110 (sylwetka szczupła)
Szymon: przejściowe ciuszki rozmiar: 3- 6 mieś.
Emilia: zimowa kurtka rozmiar: M (sylwetka szczupła)

3. Obuwie:
Mateusz: buty zimowe rozmiar 26
Emilia: czarne zimowe kozaki rozmiar 37

4. Wózek z gondolą

5. Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

6. Produkty dla niemowląt: mleko Bebilon, soczki
7. Inne produkty żywnościowe: słodycze
8. Pomoce szkolne Inne: Puzzle, bajeczki, klocki
9. Wyposażenie mieszkania: talerze, sztućce, kołdra rozmiar 200x220
10. Specjalne upominki: perfumy dla pani Emilii, gra edukacyjna dla Mateusza

Pani Emilia jest bardzo skromną osobą więc jeśli mają Państwo inne rzeczy, które według Państwa mogą przydać się rodzinie to oczywiście również przekażemy.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc rzeczową i finansową (symboliczne 5 zł). Informujemy, iż z przekazanych przez Państwa środków pieniężnych moglibyśmy sfinansować najważniejsze potrzeby rodziny. Paczki i pieniądze mogą Państwo przekazywać podczas treningów u trenerów poszczególnych grup. Jeżeli zechcieliby Państwo uzyskać dodatkowe informacje nt. Szlachetnej Paczki lub ewentualnej współpracy prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny 733667662.